با حضور وزیر دفاع صورت گرفت :رونمایی و تحویل دهی موشک کروز زمینی سومار و تحویل دهی انبوه موشک های دور برد زمینی قدر و قیام

با حضور سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سردار سرتیپ پاسدار امیر علی حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه، مراسم رونمایی و تحویل دهی موشک های کروز زمینی سومار و تحویل دهی انبوه موشک های بالستیک دوربرد زمین به زمین  قدر و قیام به نیروی هوافضای سپاه برگزار شد. به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛در این مراسم سردار دهقان طی سخنانی در جمع خبرنگاران با اشاره به راهبرد وزارت دفاع در هوشمندسازی تسلیحات و تجهیزات مورد نیاز نیروهای مسلح وارائه نسل جدیدی از سلاح های پیشرفته گفت : سامانه موشکی کروز، برد بلند زمینی سومار در همین راستا و به همت متخصصین سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است. وی افزود :طراحی و ساخت این سلاح که از فناوری های پیچیده و نوین در حوزه های ناوبری، پیشرانش و سازه برخوردار است، به همت  دانشمندان و متخصصان جهادگر صنایع دفاعی طراحی و تولید شده و گامی بلند در ارتقاء توان دفاعی و قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: موشک کروز زمینی سومار در مقایسه با تولیدات قبلی ویژگی های متفاوتی را از لحاظ برد و دقت اصابت دارد. سردار سرتیپ دهقان افزود: امروز این توفیق برای فرزندان عزیز ملت ما و سربازان مقام معظم رهبری در زمینه دستاوردهای اخیر در حوزه تحقیقات و تولید است که تقدیم نیروهای مسلح شد. وی گفت: موشک کروز زمینی محصولی جدید است که از ویژگی های متمایزی در مقایسه با قبل در سیستم‌های کنترل، سازه و پیشران برخوردار است و یکی از نقاط افتخارآمیز است که اثر بسیار تعیین کننده ای در ارتقای توان دفاعی کشور دارد. سردار دهقان افزود: این موشک در هدف گذاری بسیار موثر است و از این بابت به همکارانمان خدا قوت می گوئیم. وزیر دفاع در ادامه در خصوص تحویل انبوه موشک های بالستیک دوربرد قدر و قیام به نیروی هوافضای سپاه گفت : موشک های تحویلی توانایی انهدام طیف متنوعی از اهداف را دارد و با توجه به  قابلیت های تاکتیک پذیری بالا، ماندگاری طولانی در صحنه نبرد و رادار گریزی می تواند در هر شرایطی اهداف مورد نظر را منهدم کند.   وزیر دفاع با بیان اینکه کلیه این موشک ها با همت و تلاش متخصصان زبده و کارآمد سازمان صنایع هوافضا طراحی و ساخته شده است تصریح کرد : بی شک این دستاوردهای مهم که ناشی از رویکرد تحقیق، نوآوری،توسعه وتولید بر مبنای نیاز نیروهای مسلح صورت گرفته، ضمن توانمند سازی نیروهای مسلح، گام موثری  در جهت افزایش قدرت دفاعی و بازدارندگی موثر محسوب می گردد. وزیر دفاع در ادامه گفت : جمهوری اسلامی ایران به حکم عقل و منطق روز به روز به توان دفاعی خود برای تامین امنیت ملی و دفاع از منافع ملی  می افزاید و در این مسیر  نیز از کسی اجازه نمی گیرد .

دکتر دهقان افزود:در سال آینده سطوح بالاتری از این موشک‌ها با برد و دقت بالا، قدرت تخریب کنندگی و تاکتیکی را تحویل خواهیم داد و این امر دائم، مستمر و پایدار است. وزیر دفاع با قدردانی از تلاش و مدیریت جهادی فرزندان رشید ملت ایران در صنایع مختلف وزارت دفاع به ویژه سازمان صنایع هوافضای این وزارتخانه، این دستاوردهای بزرگ را به محضر فرماندهی معظم کل قوا، نیروهای مسلح و ملت شریف ایران تبریک گفت .

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم در این مراسم گفت: تحویل این موشک ها به صورت طبیعی در طول سال چندین نوبت انجام می شود اما تحویل انبوه موشک‌های دوربرد زمینی قدر و قیام و موشک کروز زمینی سومار پیام مشترک سپاه و مجموعه وزارت دفاع به دوستان و دشمنان است که این اقدامات وسیع به دست توانمند متخصصان ایرانی در سایه همین تحریم های گزنده انجام می شود و نشان دهنده این است که این تحریم ها هیچ تاثیری در روند برنامه های دفاعی جمهوری اسلامی ایران ندارد. سردار حاجی زاده افزود: ما در ارتباط با دفاع و موشک های بالستیک با کسی مذاکره نمی کنیم و دولت و مجلس و نظام هم بر این امر مصمم هستند.

ح.اب1529 انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط