با حضور وزير دفاع مهمات هوشمند بصير رونمايي شد

در آستانه دهه مبارك فجر با حضور سردار سرتيپ پاسدار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح مهمات هوشمند بصير در سازمان صنايع دفاع وزارت دفاع رونمايي شد. 

به گزارش اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع، سردار وحيدي در مراسم رونمايي از مهمات بصير در جمع خبرنگاران طي سخناني با تبريك ايام الله دهه مبارك فجر و گراميداشت ياد و خاطره شهداي گرانقدر انقلاب اسلامي در تشريح اين دستاورد مهم اظهار داشت : اين مهمات كه به صورت ليزري هدايت مي‌شود براي نخستين بار در كشور توسط متخصصين زبده و كارآمد سازمان صنايع دفاع طراحي و ساخته شده است و قادر است اهداف مهمي همچون پل ها، تانك ها، ادوات جنگي مراكز فرماندهي و اهداف متحرك را با دقت بسيار بالا و به طور دقيق مورد اصابت قرار داده و منهدم نمايد. 

وي افزود: سيستم ليزري بكارگرفته شده در آن قادر است اهداف مورد نظر را كشف، شناسايي، موقعيت يابي و مسافت‌يابي كند. 

وزير دفاع گفت: درگيري در مناطق كوهستاني، خاكريزهاي دشمن، اهداف متحرك ، چند هدف ‌نزديك ، پناهگاه‌هاي مستحكم‌ دشمن و پدافند دشمن را از ويژگي‌هاي اين مهمات ذكر‌كرد. 

سردار وحيدي ، روزآمدسازي و هوشمند‌سازي تجهيزات نيروهاي مسلح از طريق طراحي ، ساخت و توليد بومي را از راهبردهاي وزارت دفاع ذكر كرد و افزود : كار جدي و همه‌جانبه‌اي از مدت‌ها قبل در اين زمينه آغاز شد، كه امروز بخشي از نتايج آن را در توليد مهمات هوشمند بصير    مشاهده مي‌كنيد و با توليد اين مهمات فصل جديدي از ساخت سلاحها و مهمات هوشمند آغاز شده است.

 سردار وحيدي تصريح كرد در حال حاضر جمهوري اسلامي ايران جزء پنجمين كشور سازنده سلاح هاي هوشمند است كه با تكيه بر فناوري بومي و بدون هرگونه كمك خارجي به اين مهم نائل شده است. 

وزير دفاع با قدرداني از تلاش بي‌وقفه مديران ، كاركنان و متخصصان سازمان صنايع دفاع در طراحي و توليد نيازمندي‌هاي نيروهاي مسلح گفت اين دستاورد مهم مي‌تواند توان عملياتي – رزمي نيروهاي مسلح در انهدام ماشين جنگي و تجهيزات و امكانات دشمن را به نحو چشمگيري افزايش دهد . 

سردار وحيدي در پايان اين موفقيت مهم را به محضر فرمانده معظم كل قوا ، فجرآفرينان عرصه صنعت دفاعي و آحاد ملت ايران تبريك گفت . 

عکس های این خبر را می توانید در گالری تصاویر مشاهده فرمائید.

ح.اب1529

 انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط