با حضور وزير دفاع سامانه هاي جديد موشكي قادر هواپايه و نصر هواپايه رونمايي شد

با حضور وزير دفاع سامانه هاي جديد موشكي قادر هواپايه و نصر هواپايه رونمايي شد در چهارمين روز از هفته دفاع مقدس و در آستانه 5 مهر سالروز عمليات ظفرمند ثامن الائمه ((ع)) و شكست حصر آبادان، با حضور سردار سرتيپ پاسدار دكتر حسين دهقان وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح سامانه هاي جديد موشكي قادر هواپايه و نصر هواپايه رونمايي شد.

به گزارش اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع، سردار دهقان در مراسم رونمايي از اين سامانه هاي مهم طي سخناني در جمع خبرنگاران با گراميداشت هفته دفاع مقدس گفت: متخصصان زبده و كار آمد سازمان صنايع هوافضاي وزارت دفاع پس از طراحي و توليد انبوه موشك هاي كروز ضد كشتي قادر و نصر موفق شدند با خلاقيت و ابتكار مثال زدني نسخه هواپايه اين موشك ها را نيز طراحي و توليد كنند.

وزير دفاع گفت: با طراحي و ساخت اين موشك هاي هواپايه كه براي نخستين بار در كشور صورت مي گيرد ضمن تجهيز جنگنده هاي نيروي هوايي كشورمان به موشك هاي پيشرفته قادر هواپايه با برد بيش از 200 كيلومتر و نصر هوا پايه بابرد بيش از 35 كيلومتر قدرت عملياتي و توان بازدارندگي آنان به نحو چشمگيري افزايش مي يابد.

سردار دهقان، قابليت آماده سازي سريع، ارتفاع پروازي پايين، دقت بالا در انهدام اهداف مورد نظر بويژه شناورهاي دريايي، قدرت تخريب زياد و مقاومت بالا در مقابله با اختلالات راديويي را از ويژگي هاي مهم اين سامانه هاي موشكي برشمرد.

وزير دفاع، اين دستاورد ارزشمند را ناشي از رويكرد تحقيق، نوآوري، توسعه و توليد بر مبناي نياز نيروهاي مسلح توصيف كرد و افزود اين مهم از مصاديق برجسته بهره گيري از راه هاي ميان بر است كه همواره بعنوان يك راهبرد كليدي مورد تاكيد فرماندهي معظم كل قوا بوده است.

سردار دهقان تصريح كرد با به ثمر نشستن اين دستاورد بزرگ ضمن بهره گيري هوشمندانه و حداكثري از ظرفيت ها وسرمايه هاي موجود نيروهاي مسلح، موفق شده ايم تحريم هاي دشمنان را نيز به طور موثري بي اثر و خنثي كنيم.

سردار دهقان با بيان اينكه يكي از مهمترين دستاورد هاي حماسه دفاع مقدس، پايه گذاري صنعت دفاعي بومي متكي بر خودباوري و اراده فرزندان رشيد ملت ايران در وزارت دفاع و صنايع وابسته بوده است؛ تصريح كرد:مديران و متخصصان وزارت دفاع در صنايع و بخش هاي مختلف با الهام از فرهنگ حماسي دفاع مقدس ، تحت زعامت و فرماندهي ، فرمانده معظم كل قوا و با روحيه جهادي ، تداوم بخش را شهيدان والامقامي هستند كه با ايثار جان خود ، امنيت ملي را تضمين و روحيه اعتماد به نفس و خودباوري را به كالبد جامعه دميدند.

وزير دفاع در پايان از فن آوران فرهيخته و سخت كوش سازمان هاي صنايع هوافضا و صنايع هوايي وزارت دفاع كه مسئوليت تحقيق، طراحي و ساخت اين پروژه مهم را عهده دار بوده اند و همچنين از فرماندهي نيروي هوايي ارتش كه وزارت دفاع را در عملياتي شدن سامانه هاي مذكور ياري نمودند تشكر و قدرداني كرد .

برای مشاهده تصاویر این خبر به لینک عکس در صفحه اصلی مراجعه فرمائید.

ح.اب1529

انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط