ايران و تركيه اجازه تحقق سناريوي جديد رژيم صهيونيستي در منطقه را نخواهند داد

ارتشبد حلوصي آكار رئيس ستاد مشترك ارتش تركيه که به تهران سفر کرده است بعد از ظهر امروز با حضور در محل وزارت دفاع کشورمان با امير سرتيپ امير حاتمي وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران دیدار و پیرامون مسائل دو جانبه ، منطقه ای و بین المللی گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومي وزارت دفاع؛ امير حاتمي در این دیدار با اشاره به سابقه طولاني مدت دوستي ايران و تركيه و برخورداري دوملت از اشتراكات تاريخي، دینی و فرهنگي گفت: ترکیه از جایگاه ویژه¬ای در سیاست خارجی- دفاعی و امنیتی ج.ا.ایران برخوردار است.

وزیر دفاع کشورمان با بیان اینکه امروز غربی ها با همراهی رژیم صهیونیستی، نسخه جدیدی برای منطقه پیچیده اند افزود:آمريكا و اسرائيل  پس از شکست سناریوی داعش، راهبرد تجزیه کشورهای منطقه را در دستور کار خود دارند اما ايران و تركيه به عنوان دو كشور مهم و تاثير گذار منطقه ،اجازه تحقق سناريوي جديد را به آنها نخواهد داد.

وی افزود : تحولاتي كه ظرف سال هاي اخير در منطقه شكل گرفته است به نفع رژيم صهيونيستي و به ضرر جهان اسلام بوده و موجب خارج شدن فلسطين از اولويت جهان اسلام شده است.

وزیر دفاع با اشاره به سیاست اصولی جمهوري اسلامي ایران مبنی بر حفظ يكپارچگي و تمامیت ارضی همه كشورهاي منطقه گفت: مشاركت سه كشور ايران، تركيه و عراق مي تواند در ايجاد ثبات و امنيت منطقه و مقابله با اقدامات تجزيه طلبانه مفيد و موثر باشد.

امير حاتمي با استقبال از مشاركت تركيه در حل بحران سوريه برحفظ تماميت ارضي سوريه و  تاکید بر راهکار سیاسی حل بحران مبتني بر مذاکرات سوری-سوری و رجوع به آراء عمومی مردم تاكيد كرد.

وی ضمن اعلام حمایت دولت دوازدهم  از گسترش همكاري هاي نظامي و امنيتي ميان نیروهای مسلح دو کشور به ویژه در بخش مبارزه با تروریسم در منطقه اظهار اميدواري كرد: این روند موجب افزايش ثبات و امنيت دو کشور  و منطقه را فراهم كند.

در این دیدار ارتشبد حلوصي آكار ضمن تشكر از استقبال گرم و مهمان نوازي جمهوري اسلامي ايران اظهار داشت : با حضور رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران در تركيه فصل جديدي از همكاري هاي تهران و آنكارا آغاز شده است و دو طرف بايستي عقب ماندگي هاي گذشته را با توجه به زمينه هاي مشترك همكاري به سرعت جبران نمايند.

وي گفت : ما بر اين باوريم كه همكاري هاي آتي دوجانبه ايران و تركيه موجب ايجاد امنيت و ثبات پايدار در منطقه و جهان خواهد شد.

رئيس ستاد مشترك ارتش تركيه با اشاره به اشتراكات فراوان دو ملت و دو دولت اظهار اميدواري كرد : روابط دفاعي و نظامي دو كشور همچون روابط سياسي، اقتصادي و فرهنگي توسعه يابد.

ارتشبد حلوصي آكار افزود : ما از تماميت ارضي، يكپارچگي و انسجام سوريه و عراق حمايت مي كنيم و هيچگونه تغييرات در مرزها را به رسميت نمي شناسيم.

وي با اشاره به مواضع مشترك ايران ، عراق و تركيه در قبال تجزيه طلبي اقليم كردستان عراق گفت: ما در رابطه با اين منطقه به توافقات خوبي در حوزه سياسي و نظامي دست يافته ايم كه در صورت استمرار شرايط موجود، اقليم كردستان با تحريم هاي شديد اقتصادي، سياسي و نظامي ما روبرو خواهد شد.

رئيس ستاد مشترك ارتش تركيه در پايان بر آمادگي كشورش جهت همكاري با نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران در حوزه امنيت مرزها، قاچاق انسان و اسلحه و تجارت مواد مخدر تاكيد كرد.

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط