امیر سرتیپ حاتمی: روابط دفاعی ایران با چین "راهبردی" است+ گزارش تصویری

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران که به دعوت همتای چینی خود و در راس یک هیئت بلندپایه دفاعی به چین سفر کرده است شب گذشته وارد فرودگاه پکن شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی در این سفر ضمن دیدار با وزیر دفاع چین، با مقامات نظامی و سیاسی این کشور ملاقات و در زمینه تحولات منطقه ای و بین المللی و همچنین روابط و همکاری های دوجانبه دفاعی گفت وگو خواهد کرد.
 ­وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به فرودگاه پکن در جمع خبرنگاران  روابط دفاعی جمهوری اسلامی ایران با جمهوری خلق چین را دیرینه و راهبردی دانست و اظهار داشت: رهبران دو کشور بر مشارکت راهبردی دو جانبه تاکید فراوان دارند که تحقق این مهم به مشارکت و رایزنی های متعدد نیاز دارد.
امیر سرتیپ حاتمی بخش قابل توجهی از روابط راهبردی دو کشور را در حوزه دفاعی اعلام کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران روابط دفاعی دیرینه ای از ابتدای انقلاب با چین داشته و این روابط اکنون نیز ادامه دارد.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سئوالی درباره هدف از سفر چین تصریح کرد: در این سفر علاوه بر دیدار با وزیر دفاع این کشور، دیدارهایی هم با سایر مقامات نظامی چین و بازدیدهایی از مراکز نظامی و صنعتی این کشور خواهیم داشت.
وی توسعه موافقتنامه وزیران دفاع دو کشور که در سال 95 امضا شده را یکی دیگر از اهداف سفر خود به چین عنوان کرد و ادامه داد: مسایل منطقه ای و بین المللی ایجاب می کند که در این شرایط رایزنی ها میان دو کشور از نزدیک انجام شود.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه ایران و چین اشتراکات مشترکی دارند، اضافه کرد: روابط ایران و چین از دیرباز روابط خوب و در سطح عالی بوده و اکنون نیز با توجه به تحولات منطقه نیاز است این روابط بیش از گذشته گسترش یابد.
 

گزارش تصویری- سفر وزیر دفاع به چین و دیدار با مقامات بلند پایه این کشور

لینک کوتاه: 
دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط