امير حاتمي و سرلشکر الحيالي آخرين تحولات منطقه اي را بررسي کردند

وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران در گفت و گوي تلفني با وزير دفاع جمهوري عراق آخرين تحولات منطقه اي و بين المللي را بررسي و بر همکاري و تلاش بيشتر براي نابودي کامل تروريست ها تاکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي وزارت دفاع، امير سرتيپ امير حاتمي در اين گفت و گو، آزادسازي شهر القائم عراق و پيروزي هاي اخير ميداني را به وزير دفاع و ملت عراق تبريک گفت و اظهار اميدواري کرد :به زودي امنيت در سراسر کشور عراق برقرار شود.

وي با بيان اينکه کاري که ارتش و مردم عراق انجام دادند در تاريخ مبارزات منطقه ثبت و ضبط خواهد شد، افزود: آمادگي خود را براي کمک به بازسازي عراق با بهره گيري از تمام ظرفيت ها اعلام مي کنيم و شرايط لازم براي همکاري براساس تفاهمنامه اي که در سفر جنابعالي به تهران امضا شد، کاملا مهياست.

امير سرتيپ حاتمي با اشاره به فرارسيدن ايام اربعين حسيني، از تلاش وافر وزير دفاع و همه فرماندهان عراقي براي برقراري امنيت مراسم اربعين حسيني (ع) تشکر و قدرداني کرد.

وزير دفاع عراق نيز در اين گفت و گوي تلفني با تبريک انتصاب امير حاتمي به عنوان وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران اظهار اميدواري کرد :در اين دوره شاهد توسعه همکاري هاي دفاعي بين دو کشور ايران و عراق باشيم.

سرلشکر عرفان محمود الحيالي پيروزي ارتش عراق بر تروريست هاي تکفيري را پيروزي همه ملت هاي منطقه دانست و تصريح کرد: اين گروه هاي تروريستي موجب بي ثباتي و ناامني در منطقه شدند و اميدواريم در آينده شاهد ريشه کن شدن اين تروريست ها به طور کامل باشيم.

وي اظهار داشت: حمايت ها و پشتيباني هاي بي دريغ جمهوري اسلامي ايران در برقراري امنيت و ثبات در عراق و منطقه را هيچگاه فراموش نخواهيم کرد.

وزير دفاع عراق در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ايام پياده روي اربعين حسيني تاکيد کرد: به همه فرماندهان دستور داده ام که نهايت سعي و تلاش خود را براي برقراري امنيت زائرين به بهترين نحو به کار گيرند.

سرلشکر الحيالي در پايان اين گفت و گوي تلفني از امير سرتيپ حاتمي براي سفر به عراق دعوت کرد. 

آغاز بکار امیر حاتمی به عنوان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح+گزارش تصویری

لینک کوتاه: 
دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط