امير حاتمي: برای تقویت بنیه دفاعی کشور به کسی نگاه نمی کنیم

به گزارش روابط عمومي وزارت دفاع، امیر سرتيپ امير حاتمی وزیر پیشنهادی دفاع  در فراکسیون مستقلین ولایی در تشریح برنامه های خود اظهار داشت: برنامه ای واقعی و کاملا کاربردی از ماهها قبل در حضور سردار دكتر دهقان و همکاری همه سازمان هاي وزارت دفاع تهیه شده است.
وزیر پیشنهادی دفاع بیان کرد: از همه مبانی، تدابیر رهبری معظم انقلاب، سیاست های دولت، قانون برنامه ششم و قوانین موضوعي نيروهاي مسلح در تهیه برنامه استفاده شده و کارهایی که باید انجام شود را در برنامه دیده ایم و نظرات سردار سرلشكر باقري رياست محترم ستاد كل نيروهاي مسلح را دريافت و اعمال كرده ايم و برنامه اي كلاملا كاربري است كه پس از تأیید این برنامه می تواند اجرا شود.

وی افزود: بسیاری از موضوعات مورد خواست نمایندگان و نیروهای مسلح در برنامه وزارت دفاع برای 4 سال آینده دیده شده که برای اجرای آن به هماهنگی دولت، وزارت دفاع و نمایندگان مجلس نیاز داریم.

حاتمی متذکر شد: شرایط امروز ویژه است و حوزه نظامی کشور نیز مورد تحریم دشمنان قرار گرفته و آنها تلاش می کنند توان دفاعی کشور را تضعیف کنند.

وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: دشمن در منطقه استقرار دارد و سلاح به منطقه می آورند و در تلاش هستند تا بنیه دفاعی کشور را مورد آسیب قرار دهند که ما در برنامه خود برای مقابله با این موضوع هدف گذاری کرده ایم.

وی ادامه داد: در حوزه موشکی کارهای خوبی انجام شده و از این پس نیز باید اقدامات لازم انجام شود، همچنین در صنایع دفاعی به عنوان يكي از صنايع افتخارآميز حرکت های خوبی آغاز شده ولی برای پیشرفت این حرکت باید تداوم یابد.

وزیر پیشنهادی دفاع گفت: در زمینه های هوایی، دریایی، معیشت و حقوقی اهداف روشنی داریم که با اتکا به تجربه وزارت دفاع از همه توانایی های موجود در کشور مانند دانشگاه ها و نیروهای نظامی کمک می گیریم تا بازدارندگی و قدرت دفاعی همیشگی برای کشور فراهم شود تا مردم در امنیت و آرامش کامل به زندگی خود ادامه دهند.

وي تاكيد كرد: تمام نيروهاي مسلح براي دفاع از كيان نظام مقدس جمهوري اسلامي و مردم عزيزمان از شرق تا غرب و از جنوب كشور آمادگي كامل داشته و در اين موضوع نگاهمان به هيچ كس نيست.

وي با بيان اينكه دشمني ها عليه جمهوري اسلامي ايران جسورانه شده است،  افزود: رئیس جمهور دستور محکمی به صورت مکتوب برای تقویت بنیه دفاعی کشور صادر کرده و مقام معظم رهبری نیز تدابیر روشنی در این زمینه دارند و نيروهاي مسلح نيز به همين گونه عمل مي كنند.

حاتمی در مورد ساخت هواپیماهای ایران 140 اظهار داشت: ساخت این هواپیما سابقه ای 25 ساله دارد و برای اتخاذ این تصمیم دقت فراوانی شده و در آن زمان مديران شاخصی با توجه به زيرساخت این تصمیم را گرفتند و به تأیید رئیس جمهور وقت نیز رسید.

وی افزود: ساخت این هواپیما با مشکلی مواجه شده و فعلا بهره برداری از آن چه در بخش مسافری و چه نظامی متوقف شده است.

حاتمی متذکر شد: اشکالاتی در ساخت این هواپیما وجود داشت که در حال حاضر برای ما روشن است و تا زمانی که این اشکالات رفع نشود برای استفاده مسافربری مجاز نخواهد بود.

وزیر پیشنهادی دفاع با بيان اينكه يك زیرساخت بزرگ هواپیماسازی در هسای اصفهان داریم، گفت: معاون نخست وزیر یک کشور هواپیماساز پس از بازدید از اين مجموعه گفت ایران برای هواپیماسازی کمبودي ندارد.

وی افزود: صنعت هواپیماسازی یک صنعت بزرگ، پيشرو و پیشران برای بسیاری از صنایع دیگر کشور است و عواید بسیار زیادی براي كشور خواهد داشت اما امنیت مردم اولویت اصلی است و راجع به آینده این صنعت تصمیم ملی اتخاذ خواهد شد و در همين راستا طرح های آماده ای داریم.

 

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط