افزایش رشته‌های مسابقات قرآن نیروهای مسلح/ ۱۵ مدرسه قرآن در وزارت دفاع فعالیت می‌کند

گروه فعالیت‌های قرآنی: مدیر دارالقرآن وزارت دفاع از افزایش رشته‎‌های مسابقا‌ت قرآن نیروهای مسلح طی سال‌های آینده خبر داد.

 مجید گلشادی، مدیر دارالقرآن وزارت دفاع امروز، ۱۳ شهریورماه در حاشیه افتتاحیه نخستین دوره مسابقات قرآن نیروهای مسلح استان فارس و در جمع خبرنگاران گفت: این مسابقات در سال جاری در سه استان فارس، اصفهان و خراسان رضوی برگزار می‌شود.

 

اشاره به زمان‌های برگزاری مسابقات نیروهای مسلح در سه استان

وی با بیان اینکه فارس نخستین استان برگزارکننده این مسابقات است که در ایام دهه ولایت و امامت توفیق برگزاری آن را کسب کرده است، گفت: این مسابقات اول آذرماه در اصفهان و ۴ ماهه پایانی سال که هنوز تاریخ دقیق آن هم مشخص نیست، در خراسان رضوی برگزار خواهد شد.

گلشادی با تصریح اینکه این مسابقات در سال‌های آینده به میزبانی سایر نیروهای مسلح ادامه خواهد یافت، گفت: این مسابقات در سال جاری در ۴ رشته قرائت تحقیق و ترتیل و حفظ ۵ و ۱۰ جزء برگزار می‌شود.

 

استعدادیابی قرآنی نیروهای مسلح

مدیر دارالقرآن وزارت دفاع یادآور شد: علت اینکه این مسابقات در ۴ رشته برگزار شده، استعدادیابی و ظرفیت‌سنجی است که میان نیروهای مسلح انجام شده است اما به یاری خدا در سال‌های آینده رشته‌های جدیدی به این مسابقات افزوده خواهند شد.

وی همچنین گفت: مسابقات مذکور به جهت تعامل میان نیروهای مسلح و استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و معنوی نیروهای مسلح استان فارس، اصفهان و خراسان با ابتکار عمل وزارت دفاع برگزار شده است.

گلشادی در ادامه سخنان با اشاره به برگزاری مسابقات قرآن در سطح نیروهای مسلح به صورت سالیانه گفت: بنا بر ابلاغیه مقام معظم رهبری و ستاد کل نیروهای مسلح هر ساله در سطح کارکنان و خانواده‌های آنان مسابقات قرآن به طور جداگانه برگزار می‌شود.

 

برگزاری مسابقات هر ساله نیروهای مسلح

مدیر دارالقرآن وزارت دفاع اظهار کرد: سی و یکمین دوره مسابقات قرآن نیروهای مسلح به میزبانی ارتش جمهوری اسلامی و دهمین دوره بخش خواهران شاغل و اولین دوره همسران کارکنان در یک ماه گذشته به میزبانی سپاه پاسداران برگزار شد.

وی همچنین این نکته را یادآور شد که مسابقات نیروهای مسلح بنا بر تدبیری که ستاد کل نیروهای مسلح انجام داده است هر دو سال یک بار میان نیروهای مسلح در سطح کشور برگزار می‌شود.

 

فعالیت ۱۵ مدرسه قرآن در وزارت دفاع

گلشادی در بخش دیگری از سخنان خود و در پاسخ به خبرنگار ایکنا به سایر فعالیت‌های قرآنی وزارت دفاع اشاره کرد و گفت: ۱۵ مدرسه قرآن در نقاط مختلف کشور، ۱۶ مهدالرضای قرآنی ویژه خردسالان وزارت دفاع و همچنین ۱۰ مرکز آموش غیرحضوری قرآن کریم در سطح وزارت دفاع فعالیت دارند.

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط