از موضع ضعف با هیچ ابرقدرتی رفتار نمی‌کنیم/‌دشمنان ‌جنگ اقتصای را علیه کشورمان آغاز کرده‌اند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: امروز با تکیه بر قوای مردمی و تجهیزات دفاعی خود در عین حال که سر جنگ با کسی نداریم از موضع ضعف با هیچ ابرقدرتی رفتار نمی‌کنیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی در مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت شهید مصطفی چمران به عنوان "عارف مجاهد" در حوزه هنری با گرامیداشت یادوخاطره شهدا به ویژه شهید چمران اظهار داشت: دکتر مصطفی چمران مرداد ماه ۱۳۵۸ به عنوان وزیر دفاع منصوب شد و در مدت کوتاهی که در این سمت باقی ماند منشاء ثمرات و اتفاقات خوب در وزارت دفاع بود.
وی با بیان اینکه هرگوشه‌ای از ابعاد شخصیتی شهید چمران را که نگاه می‌کنیم در اوج است اما آن بعد زندگی ایشان در وزارت دفاع کمتر گفته شده است، افزود: ‌شهید چمران یک دانشمند، شاعر و مبارز بود که هم هنر را به خوبی می شناخت و هم مردم‌دوست بود و به لحاظ علمی جایگاه برجسته و ممتازی داشت.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه این شهید بزرگوار نمونه یک انسان مومن و شریف بود، تصریح کرد: وقتی ابعاد مختلف شخصیتی شهید چمران در حوزه‌های علمی، زندگی، جهاد، هنر و ... را می‌نگریم الگوست و به عبارتی خداوند الطاف خود را در حق او تمام کرده بود.
امیر سرتیپ حاتمی در بخش دیگری از سخنان خود به دوران وزارت شهید مصطفی چمران اشاره کرد و ادامه داد: سال ۱۳۵۷ شرایط نابه‌سامانی در کشور حاکم بود و نیروهای مسلح انسجام کافی نداشتند و وضع ارتش نامشخص بود به طوری که فرماندهان طاغوتی ارتش فرار کرده بودند و فرماندهان منصوب امام خمینی(ره) نیز هنوز بر سر کار نیامده بودند.
وی با بیان اینکه یک عده نیز از روی نادانی و عده‌ای دیگر از سر دشمنی دم از انحلال ارتش می‌زدند، خاطرنشان کرد: این اوضاع نابه‌سامان نه تنها در کل مملکت که در وزارت دفاع هم به عنوان بخشی از بدنه دولت به چشم می‌خورد و وضعیت قراردادها مشخص نبود و در حوزه دفاعی به شدت وابسته بودیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه شهید چمران با اینکه تجربه کار دستگاهی را نداشت ولی از آنجا که عالم و آگاه بود به داشته‌های خودمان اکتفا کرد، گفت: شهید چمران به عنوان یک دانشمند و رزمنده انقلابی با تکیه بر این داشته‌های بومی در وزارت دفاع به ‌فعالیت ‌پرداخت.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه ‌ شروع کار شهید چمران   در وزارت دفاع همراه با تحقق خواسته‌هایمان بود، افزود: ‌او با آینده‌نگری راهبردی و تیزبینی و دقتی که داشت کار در وزارت دفاع را جلو برد و از امام خمینی (ره) خواست تا مانع از انحلال ارتش شوند و در مکاتبات متعدد ‌‌این مسئله به چشم می‌خورد که او به کرات بیان کرده کشور‌مان به ارتش و نیروهای مسلح نیاز دارد و نباید با ارتش برخورد خشنی صورت گیرد.
وی ولایتمداری را یکی از ‌ویژگی‌های بارز شهید چمران عنوان کرد و اظهار داشت: ‌در گفته‌ها و نوشته‌های چمران هم ولایتمداری و تبعیت از امام راحل و هم عاقبت‌اندیشی را شاهدیم و اگر شهید چمران و امثال او نبودند ‌‌در شرایط امروز قرار نمی‌گرفتیم که خار چشم دشمنان باشیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به ‌فریادهای دشمنان علیه ‌فعالیت‌های هسته‌ای نظام جمهوری اسلامی برای ‌توقف  این دستاورد بومی تاکید کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران می خواهند نظام ‌را خلع سلاح کنند، اما آنها بدانند ما به راه پرافتخار و عزتمند خود با قدرت ادامه می‌دهیم و مسیری را طی می‌کنیم که در این ۴۰ سال پشت سر گذاشته و به برکت خون شهدا هر روز گام های بلندتری برداشته‌ایم.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه ‌امروز در همه عرصه‌ها‌ از جمله هوایی، دریایی  و زمینی آنچه مورد نیاز برای دفاع بوده ‌ را داریم  و عقب نمی‌مانیم، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به دنبال جنگ نیست‌، اما معتقدیم باید قدرتمند باشیم و ‌‌خود را مجهز کنیم چرا که اگر قوی نباشیم دشمنان برای حمله به ما لحظه‌ای درنگ نخواهند کرد.
وی مصداق این موضوع را جنگ ایران و عراق اعلام کرد و ادامه داد: در آن زمان دشمنان وقتی ضعف ایران را احساس کردند به کشورمان تجاوز کردند، اما امروز با تکیه بر قوای مردمی و تجهیزات دفاعی خود در عین حال که سر جنگ با کسی نداریم از موضع ضعف با هیچ ابرقدرتی رفتار نمی‌کنیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ‌رمز موفقیت شهید چمران را در مردمی بودن او دانست و خاطرنشان کر‌د: چمران از مردم بود و برای مردم جنگید؛ به عبارتی مردم یعنی انقلاب اسلامی و انقلاب اسلامی یعنی مردم و اصلا رمز ماندگاری انقلاب در همین مردمی بودن آن است.
وی با بیان اینکه امروز ‌دشمنان ‌جنگ اقتصای را علیه کشورمان با دو هدف آغاز کرده‌اند، گفت: ‌اول می خواهند از مردم انتقام بگیرند و دوم به دنبال ‌یا‌س و القا ناامیدی در بین مردم‌ هستند.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه دشمنان ننقش دایه مهربان‌تر از مادر را ایفا می کنند، تاکید کرد: ‌انگار یادمان رفته که از صدام پشتیبانی کردند و می‌خواستند داعش را در سوریه و عراق علیه ایران بشورانند اما نتیجه دشمنی آنها نزدیک شدن سه قوه به یکدیگر و عمیق شدن کینه مردم نسبت به آنها بود.
وی با بیان اینکه کودن‌هایی مثل نتانیاهو حرف‌هایی می‌زنند که همه خنده‌شان می‌گیرد، گفت: ‌اینکه می‌گوید می‌خواهیم در موضوع آب به ایران کمک کنیم از همین دست صحبت‌ها‌ست؛ یادمان نرفته که آنها دانشمندان ما را ترور کردند‌، اما مردم تو‌دهنی محکمی به آنها خواهند زد.‌
انتهای پیام/

گزارش تصویری- حضور و سخنرانی امیر حاتمی به مناسبت سالروز شهادت دکتر چمران در سازمان تبلیغات اسلامی

لینک کوتاه: 
دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط