ارتش در بهترین شرایط قرار دارد/ بزودی؛ رونمایی از محصولات جدید

وزیر دفاع گفت: امروز ارتش در بهترین شرایط قرار دارد و هم فرماندهانی پا در رکاب و ولایتمدار در آن حضور دارند.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم ضمن تبریک ایام ربیع الاول، میلاد پیامبر (ص) وهفته وحدت گفت: به نیروهای مسلح در این شرایط خاص که دشمن تلاش می کند ما از داشته هایمان استفاده نکنیم اما شاهد هستیم که هر روز در گوشه و کنار کشور کارهایی در حال انجام است که امروز ارتش در چشم مردم، مسئولین و مقام معظم رهبری یک سازمان عزیز است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: ما  امروز  دارای یک ارتش عزیز، اسلامی، ولایی ، مردمی و مقتدر هستیم و ارتش ما امروز در چشم دشمنان ارتشی مقتدر است که به کسی اجازه نمی دهد به حیطه حفاظت او نگاهی داشته باشد.
امیر حاتمی با اشاره به دستاوردهای ارتش در حوزه خودکفایی تصریح کرد: امروز ارتش در سازماندهی آموزش تامین تجهیزات و اطلاعات خودکفا است. ارتش و نیروهای مسلح که ماموریت حفظ تمامیت ارضی را دارند نیازمند یک سازمان خود کفا هستند و اجرای این ماموریت، نیازمند این است که ارتش بتواند حرکت کند و در محل ماموریت مستقر شود که این اوج این اقدام را در دفاع مقدس شاهد بودیم. اجرای چنین ماموریت‌هایی نیازمند خودکفایی در سازماندهی است.
    وی با بیان اینکه تربیت متخصصینی‌ که بتوانند در کنار سایر رسته‌های رزمی حرکت کنند، بسیار مهم است، گفت: یکی از الزامات این کار داشتن مجموعه‌های خوب است که شما امروز این کار را انجام دادید. از مهمترین الزامات تربیت متخصصین گزینش دانشجویان خوب است. اینکه در نیروهای مسلح تاکید می‌شود به جای عضوگیری دنبال عضویابی باشیم به همین موضوع اشاره دارد.
وزیر دفاع ادامه داد: این موضوع بسیار مهم است که ما بتوانیم متخصصینی تربیت کنیم که فرهنگ ما را داشته باشند و ماموریت های مهم نیروهای مسلح را انجام دهند از همین رو  ورودی دانشگاه های پزشکی ارتش برای ما  بسیار مهم است. خوشبختانه ارتش فرصت بسیار مغتنمی دارد و سالانه می توان از بین 200 الی 300 هزار سرباز پزشک آموزش داد.
  امیر حاتمی اظهار داشت: پزشکان نیروهای مسلح امروز جزو پزشکان معتبر جامعه هستند. حتما مجموعه‌های پزشکی نیروهای مسلح و این مجموعه باید به تجهیزات روز مجهز شوند و ما در این راستا با توجه به وظیفه پشتیبانی از نیروهای مسلح اقداماتی را انجام می‌دهیم.در شرایطی که دشمن می‌خواهد ما را تحریم کند با ابتکار کار را به جلو‌ می‌بریم.آمریکایی‌ها منزوی‌ شدند و می‌خواستند علیه ما ائتلاف‌سازی کنند اما وجدان بشری بیدار است و کشورها با آنها همراه نشدند. دیدیم رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل و شورای امنیت چگونه مورد استهزا قرار گرفت.
 وی افزود: ما با سرعت از این شرایط عبور می‌کنیم زیرا آنها ضعیف‌تر از ما هستند. قطعا برای مردم سختی خواهد بود اما می‌دانیم پشت سر این ایستادگی‌ ما، پیروزی خواهد بود و خدای متعال به ما نصرت خواهد داد. ما برای صلح و ثبات مردم و منطقه تلاش می‌کنیم.
 وزیر دفاع با اشاره به تدوین بودجه سال آینده عنوان کرد: هم بنده و هم ستاد کل با جدیت به دنبال بودجه نیروهای مسلح هستیم.  امسال دهه فجر با شکوه‌تری خواهیم داشت و کارهای زیادی شده که در این دهه رونمایی خواهد شد.
 امیر حاتمی تاکید کرد: امروز ارتش در بهترین شرایط قرار دارد و فرماندهان ارتش هم فرماندهانی پا در رکاب و ولایتمدار در آن حضور دارند.
 
انتهای پیام/
 

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط