اختتامیه مسابقات قرآن بانوان شاغل و خانواده های کارکنان نیروهای مسلح برگزار شد+ گزارش تصویری

 آیین اختتامیه مسابقات قرآن بانوان شاغل و خانواده های کارکنان نیروهای مسلح(دوازدهمین دوره مسابقات بانوان شاغل، دومین دوره همسران و نخستین دوره فرزندان) امروز، 31 تیرماه با حضور امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، حجت الاسلام سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی دفتر فرمانده معظم کل قوا، حجت‌الاسلام قندهاری، رئیس سازمان عقیدتی ـ سیاسی این وزارت، حجت‌الاسلام محمدحسنی، رئیس سازمان عقیدتی ـ سیاسی ارتش و سردار شکارچی معاون فرهنگی و تبلیغات ستاد کل نیروهای مسلح و دیگر فرماندهان و مسئولان لشکری در شهرک امام خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع ،این مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن توسط مصطفی رمضانی، رتبه نخست رشته قرائت در بخش فرزندان آغاز شد و در ادامه سرود جمهوری اسلامی پخش شد و سپس گروه سرود خردسالان وزارت دفاع به اجرای دو قطعه یکی صلوات خاصه امام رضا(ع) و اثری دیگری با عنوان عاشقان قرآن کریم پرداختند. سپس کلیپی از روند برگزاری این دوره از مسابقات به سمع و نظر حاضران در سالن رسید.

بخش دیگر این مراسم سخنرانی حجت‌الاسلام سید‌محمود رضا بهرامی، معاون تبلیغات و روابط عمومی وزارت دفاع بود. وی با اشاره به اینکه توفیق شد تا وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح میزبان این دوره از مسابقات باشد، اظهار کرد: این مسابقات به مدت دو روز طی 29 و 30 تیرماه با راهیابی 550 نفر به این دوره از مسابقات و حضور 450 نفر برگزار شد.

بهرامی اضافه کرد: این مسابقت در 11 رشته قرائت تحقیق، ترتیل، اذان، حفظ 3، 5، 10، 15 و 20 جزء و کل و مفاهیم سطح 1 و 2 به میزبانی سازمان صنایع دفاعی در بخش بانوان شاغل، سازمان صنایع دریایی به میزبانی فرزندان دختر و شرکت توان به میزبانی فرزندان پسر برپا شد.

وی ادامه داد: با توجه به تنوع مخاطبان، مسابقات در 9 مکان مجزا اجرا شد و هر کدام از سه اداره، سه مکان مجزا را برای برپایی مسابقات در نظر گرفتند لذا 9 تیم داوری متشکل از داوران مسابقات کشوری و بین‌المللی این مسابقات را قضاوت می‌کردند و در کنار آنها نیز 9 گروه تخصصی کارنامه متسابقان را صادر کردند و در صورتی که اعتراضی از سوی متسابقان مطرح بود در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ آن داده می‌شد.

معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با اشاره به رونق کمی و کیفی مسابقات، اظهار کرد: در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری جهت تربیت حافظان قرآن کریم و ترویج سبک زندگی اسلامی و قرآنی به برخی از فعالیت‌های نیروهای مسلح چون برپایی بیش از 200 هزار کلاس آموزشی در سطح نیروی مسلح، مدارس تخصصی قرآن و عترت، مراکز آموزشی، مهد قرآن، کلاس‌های طرح نور مبین، آموزش‌های مجازی و در قالب بهره‌مندی از شبکه‌های داخلی، تربیت 100 هزار حافظ از یک جزء تا حافظ کل، دوره تربیت مربی قرآن با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی جهت توانمندسازی نیروهای مسلح، برگزاری دوره تربیت داور جهت بهره‌مندی در مسابقات داخلی، تقویت منبرهای قرآنی بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر  برپایی جلسات صرف استماع قرآن، صدها کرسی تلاوت قرآن و محافل قرآنی در سطح یگان‌ها ویژه کارکنان پایور، وظیفه و خانواده‌ها اشاره کرد.
 
بخش دیگر این مراسم تجلیل از رتبه‌های اول تمامی رشته‌ها بود و سپس از خانواده مرحوم حجت‌الاسلام اسلامی از قاریان و حافظان قرآن وزارت دفاع با لوح سپاس و اهدای جوایز تجلیل به عمل آمد و سپس تلاوت حامد شاکرنژاد، قاری بین‌المللی کشورمان در سالن طنین‌انداز شد.

حسن ختام این مراسم اجرای گروه تواشیح پسران وزارت دفاع با عنوان «پیروان ولایت» با اجرایی در مدح حضرت ثامن‌الحجج(ع) و فرازخوانی به سبک عبدالباسط، مصطفی اسماعیل بود.
انتهای پیام/
 

گزارش تصویری- آئین اختتامیه مسابقات قرآن خواهران شاغل و خانواده کارکنان نیروهای مسلح با حضور وزیر دفاع

لینک کوتاه: 
دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط