احمدی نژاد در جمع پژوهشگران فناوری فضایی:ماموریت انسان رسیدن به قله‌های کمال است

رئیس جمهور با بیان اینکه ماموریت انسان رسیدن به قله‌های کمال است، اظهار داشت:حرکت در این مسیر با علم و دانش ممکن است و مسیر علم و دانش نامحدود است.

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع ؛ محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران که ظهر امروز (دوشنبه) به مناسبت روز فناوری فضایی در جمع پژوهشگران، متخصصان و کارشناسان ایرانی در حوزه فناوری فضایی سخن می‌گفت با بیان اینکه ایران در چند سال آینده که انسان را به فضا می‌فرستد، گفت:حاضرم اولین فضانوردی باشم که قربانی دانشمندان ایرانی می‌شود.
وی در ادامه افزود:توحید، عبودیت، ایمان و پاکی باید به عنوان عوامل دیگر در کنار علم باشد تا راه گم نشود، تصریح کرد: ملت ایران چون دارای مکتب و آرمان است رشد علمی خوبی داشته و از مرزهای علمی عبور کرده و به مرز بلوغ علمی رسیده است.
احمدی نژاد تصریح کرد:پرتاب ماهواره زهره که قرار است در 36 هزار کیلومتری رها شود و ماهواره سیمرغ که قرار است در 700 کیلومتر رها شود نیاز به زمان دارد، آزمایش‌ها باید انجام شود و جوانان ایران عزیز کارشان را به خوبی دنبال کنند.
رئیس جمهور با گرامیداشت یاد و خاطره شهید تهرانی مقدم، افزود: شهدا و بزرگان بودند که در مسیر علمی تلاش کردند اما اکنون در کنار ما نیستند و یا اینکه ما از آنها جدا شده ایم.
وی از متخصصان و دانشمندان ایرانی خواست به مانع تراشی‌ها و طرح‌های دشمن نیز توجه داشته باشند و بیان کرد: باید بدانیم که برخی رشد و عظمت ملت ایران را برنمی‌تابند،ملت ایران مورد بغض شیاطین است که این بغض حاصل کمال جویی، آرمانگرایی، پاکی و انسانی بودن ملت ایران است.
وی ملت ایران را حق‌جو و حق طلب توصیف کرد و با اشاره به حوادث تاریخی ایران گفت: وقتی حوادث 100، 150 سال اخیر را مطالعه می‌کنیم باید بارها و بارها فقط گریه کنیم چون هر بار ملت ایران خواست خیز بردارد پر و بال آن را زدند .
رئیس جمهور با بیان اینکه شیاطین از پیشرفت ایران نگران هستند و ملت ایران، ملتی آرمانی با سابقه تاریخی افتخار برانگیز است افزود: آنها می‌دانند که اگر ملت ایران از مرزهای علمی و دانش عبور و به پیشرفتهای اقتصادی برسند جایی برای سلطه گران و مستکبران باقی نخواهد ماند و به همین خاطر است که پیشرفت ایران را خطرناک می‌ دانند.
 وی با اشاره به پرتاب موجود زنده به فضا توسط دانشمندان ایرانی گفت: آنها در موضوع پرتاب موجود زنده همان موضعی را گرفتند که در قبال موضوع هسته‌ای اتخاذ کرده بودند.
«در مذاکرات پاریس طرف ایرانی اصرار می‌کرد که ایران چند سانتریفیوژ داشته باشد اما آنها قبول نمی‌کردند و می‌گفتند که ایجاد چند سانتریفیوژ در ایران نیازبه ده ها سال مذاکره دارد اما ملت ایران از آنها عبور کرد و دشمن را از معادلات خود کنار گذاشت.»
احمدی نژاد با تاکید بر اینکه دانشمندان ایرانی مصمم برای فرستادن انسان به فضا هستند به مزاح در جمع پژوهشگران ایرانی گفت: حاضرم در چند سال آینده که می‌خواهیم انسان را به فضا بفرستید اولین فضا نوردی باشم که قربانی دانشمندان ایرانی می‌شود؛ گر چه این کار ریسکش بالاست.
رئیس جمهور با بیان اینکه برخی مشکلات نیز در کشور وجود دارد و در همه جای دنیا مشکل است، افزود: در نیویورک اعلام کردم کسی که مدعی ا‌ست کشورش تمام مسائل انسانی را رعایت می‌کند دستش را بالا ببرد.
رئیس جمهور با بیان اینکه به نسبت عظمت ملت ایران دشمنی با ملت ما وجود دارد، تاکید کرد: برای آدم‌های کوتاه ماندن در حکومت آنقدر مهم است که حاضرند شرافت خود را بفروشند.
رئیس قوه مجریه با اشاره به مراسم بزرگداشت امیرکبیر که دو هفته پیش برگزار شد، افزودد: دست دشمن در لباس و نام ایرانی مقابل ماست، آدم‌های کوتاهی که برای رسیدن به پست صدارت و نخست‌وزیری و یا یک پست حکومتی حاضرند شرافت و وطن خود را بفروشند و آن دشمنان الان هم هستند و ما هر چه اوج بگیریم بغض آنها بیشتر می‌شود، اما دامن ما از دست آنها دورتر خواهد شد.
احمدی نژاد با بیان اینکه دانشمندان ایرانی در همه علوم از جمله فیزیک، بیوتکنولوژی و فناوری های فضایی در حال پیشرفت هستند افزود: دولت در بخش بودجه تحت فشار است اما دولت حمایت از فناوری‌های فضایی را در اولویت کار خود قرار می‌دهد؛ مطلبی به دوستان گفتم اما شما جدی نگیرید، گفتند پول و ارز می‌خواهیم و من به آنها گفتم اگر لازم باشد خودم را به مزایده می‌گذارم تا ارز شما را تامین کنم.
وی در پایان با تاکید مجدد بر رشد، پیشرفت و عظمت ملت ایران گفت: دشمنی ها با ملت ایران، نتیجه نخواهد داشت.
رییس جمهور همچنین از نمایشگاه تازه ترین دستاوردها و فناوری های فضایی کشور در زمینه طراحی، ساخت و اعزام ماهواره به فضا که به مناسبت روز فناوری فضایی در محل سالن اجلاس سران برگزار شده بود بازدید کرد.
گفتنی است در این مراسم از مدل مهندسی ماهواره‌ای ناهید و مدل توسعه‌ای ماهواره زهره رونمایی شد.
ح.اب1529
انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط