آمادگي ايران در توليد نيازهاي بومي دريايي/ «سپر» نمادي از اقتدار و صرف فعل خواستن ايراني است

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح، درياي خزر را درياي صلح و دوستي نام برد و گفت: از این پس تمام نيازهاي بومي دريايي در داخل توليد خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي وزارت دفاع؛امير سرتيپ امير حاتمي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح صبح امروز در مراسم الحاق ناو موشک‌انداز ايراني «سپر» به ناوگان شمال نداجا در بندرانزلي در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اميدوارم ناو موشک‌انداز ايراني سپر که نمادي از اقتدار و صرف فعل خواستن ايراني است، بر همه ملت مبارک بوده و در راستاي ايجاد امنيت و آرامش منطقه و ملت ايران قرار گرفته باشد.
وي با بيان اينکه موشک‌انداز سپر کاملاً بومي است، افزود: تمامي اجزاي ناو در داخل کشور با همت و متکي بر زبدگي، نخبگي و علم همکاران در سازمان صنايع دريايي وزارت دفاع، نيروي دريايي و دانشگاه‌ها ساخته‌ شده است.
وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با بيان اينکه موشک‌انداز سپر، بيانگر توانايي ايران در ساخت موشک‌اندازي با سطح بالا است، عنوان کرد: براي تأمين نيازها در مرحله طراحي، ساخت و توليد مي‌توانيم از توان و نبوغ ايراني استفاده کنيم.
امير حاتمي با تأکيد بر اينکه نيازهاي بعدي ايران در زمينه دفاع و پشتيباني در داخل تأمين مي‌شود، مطرح کرد: از اين پس تمام نيازهاي دريايي در داخل توليد خواهد شد و در جاهاي ديگر از توان سازمان صنايع دريايي وزارت دفاع براي ساخت شناورهاي سنگين‌تر و حضور در اقيانوس‌ها استفاده خواهيم کرد.
وي بر ضرورت همت دولت و مجلس براي دستيابي به اهداف تعيين‌ شده در برنامه چهارساله دولت دوازدهم تأکيد کرد و افزود: اميدواريم در برنامه چهار ساله‌اي که براي وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در دولت دوازدهم پيش‌بيني‌ شده، همت و اراده‌اي را بين دولت و مجلس شاهد باشيم تا ارتقاي آمادگي واقعي و مؤثر در نيروي دريايي سپاه و ارتش رقم بخورد.
وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با بيان اينکه اقدامات نيروي دريايي در شمال بيشتر جنبه آموزشي دارد، گفت: بحمدالله کمتر با تهديدات امنيتي در درياي خزر مواجه هستيم، چراکه اين دريا را مي‌توان درياي صلح و دوستي نام برد.
امير حاتمي با بيان اينکه همه کشورهاي همسايه در حاشيه درياي خزر مقيد و پايبند بر ايجاد امنيت و آسايش هستند، گفت: کشورهاي حاشيه خزر تأکيد دارند تا آسايش و امنيت منطقه و دريا را ايجاد کنند.
امير حاتمي افزود: مجموعه اقدامات نيروي دريايي در شمال بيشتر آموزشي است، اما از تجهيزات و نيروهاي آموزش‌ديده در درياي جنوب به‌ صورت عملياتي استفاده خواهيم کرد.
وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با اشاره به آمادگي نيروهاي آموزشي ارتش در شمال کشور گفت: نيروهاي زبده و آموزش‌ديده شمال آمادگي دارند که اگر کسي بخواهد در جاهايي که زمزمه‌هايي از دزدي و ناامني‌هاي عمومي و اجتماعي مطرح مي‌شود فعاليتي داشته باشند، حتماً يگان‌ها با اقتدار ناامني را سرکوب و امنيت را به مردم منطقه هديه خواهند کرد.
انتهای پیام***

گزارش تصویری-مراسم الحاق ناوموشک انداز سپر به ناوگان نیروی دریایی ارتش ج.ا.ایران

لینک کوتاه: 
دسته بندی: 
وزارت دفاع
صنایع دریایی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط