آغاز رقابت برترین‌های قرآنی نیروهای مسلح در فارس

نخستین دوره مسابقات قرآن نیروهای مسلح در استان فارس به میزبانی صنایع الکترونیک شیراز آغاز شد‌.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، ارشد عقيدتي سياسي‌ وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در استان فارس ‌در مراسم افتتاحیه نخستین دوره مسابقات قرآن نیروهای مسلح در استان فارس‌ گفت: این مسابقات نخستین دوره مسابقات قرآن نیروهای مسلح است که به منظور ایجاد تعامل بیشتر نیروهای مسلح در استان فارس برگزار شده است.

حجت‌الاسلام کاظم یاربیگی ‌اظهار داشت: نخستین دوره مسابقات قرآن نیروهای مسلح استان فارس در راستای ایجاد تعامل بیشتر بین نیروهای مسلح در استان فارس برگزار شده و شرکت‌کنندگان در چهار رشته قرائت، تحقیق، ترتیل و حفظ 5 و 10 جزء برگزار تا فردا با هم به رقابت می‌پردازند.

وی افزود: در هر رشته سه نفر به عنوان نفرات شاخص هر سازمان نیروی مسلح در این دوره از مسابقات شرکت کرده که مجموع افراد شرکت کننده به 48 نفر می‌رسد.

وی با بیان اینکه امیدواریم این مسابقات در  هم‌افزایی و هم‌اندیشی نیروهای مسلح تاثیرگذار باشد بیان کرد: از سال آینده مسابقات قرآن نیروهای مسلح استان فارس به میزبانی نیروهای مختلف مسلح مستقر در این استان برگزار می‌شود.

ارشد عقیدتی سیاسی‌ وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در استان فارس  به برنامه‌های مختلف قرآنی وزارت دفاع در استان فارس اشاره کرد و گفت: ‌ در حال حاضر یک مدرسه قرآنی و 2 مهد قرآن برای برگزاری برنامه‌های مختلف ویژه کارکنان و خانواده‌های وزارت دفاع در شیراز فعال است.

یاربیگی ادامه داد: آموزش‌های قرآنی ویژه کارکنان و خانواده‌های وزارت دفاع در استان فارس به صورت حضوری و غیرحضوری است و در زمینه‌های مختلف حفظ، مفاهیم و روخوانی به افراد آموزش داده می‌شود.

ارشد عقیدتی سیاسی‌‌ وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در استان فارس  خاطرنشان کرد: به منظور تربیت حافظان قرآن نیز طرح الحافظون در حال اجرا‌ست و کارکنان به حفظ قرآن می‌پردازند.

فعاليت 15 مدرسه قرآن در وزارت دفاع

مدیر دارالقرآن وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح نیز با بيان اينكه رشته‌های مسابقا‌ت قرآن نیروهای مسلح در آينده افزايش خواهد داشت، گفت: 15 مدرسه قرآن در وزارت دفاع فعال است.

‌مجید گلشادی‌ گفت: این مسابقات در سال جاری در سه استان فارس، اصفهان و خراسان رضوی برگزار می‌شود‌.

وی با بیان اینکه فارس نخستین استان برگزارکننده این مسابقات است که در ایام دهه ولایت و امامت توفیق برگزاری آن را کسب کرده است، گفت: این مسابقات اول آذرماه در اصفهان و ۴ ماهه پایانی سال که هنوز تاریخ دقیق آن هم مشخص نیست‌ در خراسان رضوی برگزار خواهد شد‌.

گلشادی با تصریح اینکه این مسابقات در سال‌های آینده به میزبانی سایر نیروهای مسلح ادامه خواهد یافت، گفت: این مسابقات در سال جاری در ۴ رشته قرائت تحقیق و ترتیل و حفظ ۵ و ۱۰ جزء برگزار می‌شود‌.

مدیر دارالقرآن وزارت دفاع یادآور شد: علت اینکه این مسابقات در ۴ رشته برگزار شده، استعدادیابی و ظرفیت‌سنجی است که میان نیروهای مسلح انجام شده اما به یاری خدا در سال‌های آینده رشته‌های جدیدی به این مسابقات افزوده خواهند شد .

وی همچنین گفت: مسابقات مذکور به جهت تعامل میان نیروهای مسلح و استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و معنوی نیروهای مسلح استان فارس، اصفهان و خراسان با ابتکار عمل وزارت دفاع برگزار شده است .

گلشادی در ادامه سخنان با اشاره به برگزاری مسابقات قرآن در سطح نیروهای مسلح به صورت سالیانه گفت: بنا بر ابلاغیه مقام معظم رهبری و ستاد کل نیروهای مسلح هر ساله در سطح کارکنان و خانواده‌های آنان مسابقات قرآن به طور جداگانه برگزار می‌شود .

مدیر دارالقرآن وزارت دفاع اظهار کرد: سی و یکمین دوره مسابقات قرآن نیروهای مسلح به میزبانی ارتش جمهوری اسلامی و دهمین دوره بخش خواهران شاغل و اولین دوره همسران کارکنان در یک ماه گذشته به میزبانی سپاه پاسداران برگزار شد .

وی همچنین این نکته را یادآور شد که مسابقات نیروهای مسلح بنا بر تدبیری که ستاد کل نیروهای مسلح انجام داده است هر دو سال یک بار میان نیروهای مسلح در سطح کشور برگزار می‌شود .

‌مراسم اختتامیه نخستین دوره از مسابقات قرآن نیروهای مسلح استان فارس فردا سه‌شنبه با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی در صنایع الکترونیک شیراز برگزار می‌شود.

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط