«تردید ندارم که درجنگ اقتصادی نیز همانند جنگ تحمیلی پیروز خواهیم شد»+ گزارش تصویری

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در همایش ویژه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان شهریار گفت: تردید ندارم که در جنگ اقتصادی نیز همانند جنگ تحمیلی پیروز خواهیم شد
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع ؛ همایش گرامیداشت هفته دفاع مقدس شهرستان شهریار با حضور سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سالن همایش اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد.
 در این همایش مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار، مهندس محمودی نماینده مردم شهرستان های شهریار، قدس و ملارد، ائمه جمعه، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهریار، رئیس دادگستری شهرستان شهریار، فرمانده انتظامی شهرستان شهریار، و خانواده های معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران حضور داشتند.
سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سخنانی  ضمن تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان و شهادت جمعی از هم وطنان عزیز در حادثه تروریستی بسیار تلخ اهواز؛ گفت: ایام محرم، هفته دفاع مقدس و حادثه تروریستی اهواز در یک کلمه مشترک هستند و آن کلمه شهید و شهادت می باشد. کلمه عزیزی که هر چه افتخار داریم از آن است. سلام و درود میفرستیم به ارواح طیبه شهیدان عزیز و روح مطهر امام شهیدان، سلام بر خانواده معظم شهیدان، سلام بر جانبازان عزیزمان و صبوری خانواده های ایشان، سلام بر شهدای اهواز و آن جانباز هفتاد درصدی که بعد از سالها تحمل سختی جانبازی به فیض شهادت نائل شد، سلام بر طاها اقدامی چهار ساله که در محرم به خیل شهدا و دردانه اباعبدالله الحسین(ع) پیوست، سلام بر صبوری پدر و مادر طاها.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در تبیین جایگاه شهید و شهادت اظهار داشت: شهادت موضوعی است که دو نگاه متفاوت نسبت به آن است، یکی نگاهی است که برخواسته از دین، اعتقادات و ارزشهای خودمان است و یک نگاهی که دشمنان ما به آن دارند. در نگاه ما خون شهید آبیاری کننده ریشه های انقلاب و یک ملت و کشور است و این را ما با تمام وجود حس میکنیم و هر مسئله ای که در طول انقلاب تا الان داشتیم به برکت خون شهیدان حل شده است و خود انقلاب نیز به برکت همین شهدا به پیروزی رسیده است،  جنگ تحمیلی هم همینطور.
سرتیپ امیر حاتمی افزود: دفاع مقدس در تاریخ جمهوری اسلامی تبدیل به یک مقطعی شد که هر کس بخواهد برای ما تصمیمی بگیرد باید نگاهی به دفاع مقدس ما داشته باشد به تلاش ها و ایستادگی ها و صبوری ها که ما هشت سال در سخت ترین شرایط ایستادیم و پیروز شدیم و کسی که این تجربیات را دارد میتواند از پس مشکلات دیگر هم بر بیاید.
وی با تشریح نوع نگاه دشمنان اسلام به مقوله شهادت گفت: دشمنان یک نگاهی به شهادت دارند و این فکر را میکنند که اگر چندین نفر را به خاک و خون بکشند و شهید کنند لطمه ای به ما زدند غافل از اینکه خون این شهیدان گریبان آنها را خواهد گرفت و البته ما از خون تک تک شهیدانمان نخواهیم گذشت و بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بانیان این حادثه باید منتظر انتقام سخت رزمندگان دفاع از امنیت جمهوری اسلامی ایران باشند.
وزیر دفاع که در همایش هفته دفاع مقدس در شهرستان شهریار سخن می گفت افزود: مهم ترین موضوعی که در این ایام دفاع مقدس میتوان مد نظر قرار داد این است که ببینیم چکار کرده ایم،  چکار میتوانیم انجام دهیم و چه کارهایی باید انجام میدادیم.
سرتیپ امیر حاتمی با ذکر این جمله که ما امروز درگیر جنگ تمام عیار اقتصادی و جنگ روانی هستیم؛ گفت: امروز با وجود جنگ تمام عیار اقتصادی و روانی، شاهد یک اقدام تروریستی هم بودیم و اینها چیست و چه ارتباطی با هم دارد؟ یک نقطه مشترک اینها دارند، تحریم اقتصادی و جنگ اقتصادی و جنگ روانی و کار تروریستی که انجام میشود نقطه ی مشترکشان این است که از یک مرکز فرماندهی هدایت میشود و همه اینها باهم ارتباط دارد و روی دیگر یک سکه هستند.
وی افزود: کسی که پشت سر اینهاست دشمن اصلی ملت ایران یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند و البته پشتیبانی کننده های دیگری هم دارد اما کارگردان اصلی آمریکا است.
وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود به سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل و شورای امنیت اشاره و اظهار داشت: در سازمان ملل رئیس جمهور آمریکا در شروع سخن به قدری سخره آمیز صحبت کرد که همه نمایندگان کشورهای دنیا خندیدند و در شورای امنیت نیز حرفی را زدند که همه مخالفت کردند.
سرتیپ حاتمی با ذکر این جمله که از دشمن نباید غافل شد زیراکه دشمن به دنبال ضربه زدن به آسایش و زندگی و امنیت مردم هست؛ ادامه داد:دشمن، چه ما هوشیار باشیم یا نباشیم در حال برنامه ریزی است و هوشیار است و حادثه اهواز از صدها اقدامات مخرب دشمن بود که اتفاق افتاد که نباید می افتاد و نشان میدهد دشمن در حال برنامه ریزی است. نکته دوم اینکه هدف تمام این اقدامات و برنامه ریزی ها ملت ایران است و به دروغ میگویند که ما هدفمان چیز دیگری است. تحریم یعنی محروم کردن ملت ایران از رفاه و زندگی طبیعی خودشان که این کاملا روشن است و حمایت از تروریست ها یعنی ضربه به آسایش و امنیت ملت ایران و ملت ایران همواره هوشیار و آگاه و همدل هستند.
وی گفت: اتفاقی که در سوریه و عراق افتاد بنا بود یک فتنه ای بزرگ برای سالهای سال در منطقه شکل بگیرد و امروز روشن است که اگر آن اتفاقات خوب و مقاومت در برابر تروریست ها اتفاق نمی افتاد و تروریست ها شکست نمیخوردند امروز با یک حکومتی در عراق و سوریه مواجه بودیم که سرمداران آن کسانی بودند که آنهمه اقدامات وحشتناک را انجام دادند. ما باید قدردان کسانی باشیم که این افتخار را آفریدند و پشتیبانی کردند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جمع مسئولین، خانواده های معظم شها و ایثارگران و نیروهای مسلح شهرستان شهریار با اشاره به حادثه تروریستی اهواز گفت: در حادثه اهواز دیدیم؛ گروهی تروریست و جنایتکار، هموطنان ما را به آتش بست و گروهی در خارج از کشور سران این گروه را  آوردند و اجازه حرف زدن  به آنها دادند که باید جبران کنند و آنها را دستگیر و تحویل مسئولین ما دهند چراکه آنها جنایت کردند.
وی اقدام تروریستی اهواز را از نظر نظامی بی ارزش دانست و اظهار داشت: این کار به لحاظ عملیاتی کمترین ارزش نظامی را دارد و در چند دقیقه به انبوهی از جمعیت شلیک کردن هیچ ارزش نظامی ندارد و کار کور تروریستی است و این یعنی استیصال و باید دقت شود و فکر نکنیم دشمن در موضع قدرت است؛ بالعکس دشمن در موضع ضعف و استیصال قرار دارد.
سرتیپ امیر حاتمی در ادامه سخنان خود افزود: امروز ما بلا تردید دارای استقلال دفاعی هستیم و در این حوزه به هیچ کسی وابستگی نداریم شعاری که چهل سال قبل دادیم محقق شده است و هر انچه که فرماندهان ما نیاز داشته باشند چه از لحاظ آموزشی و چه تجهیزاتی میتوانیم فراهم کنیم و در اختیارشان بگذاریم؛ همه آمادگی ها را خودمان کسب میکنیم، خودمان تصمیم میگیریم و خودمان اجرا میکنیم و همین است که نمیتوانند تحمل کنند و میگویند که باید از منطقه بروید وآن چیزی که خار چشم دشمن است استقلال ما و حضور مستقلانه ماست و به همین دلیل محدود کردن قدرت دفاعی مان را هدف قرار داده اند و میگویند که نباید موشک داشته باشیم و ما در این راه توقف نخواهیم داشت و ارتقا خواهیم داد و هر مقدار نیاز دفاعی و امنیتی کشور باشد تولید خواهیم کرد.
وزیر دفاع با اشاره به این نکته که افتخار این را داریم که تمامی ملزومات سلاح ها و ادوات خود را تولید کنیم و به هیچ کسی وابسته نباشیم؛ بیان داشت:  در عرصه دفاعی ما به استقلال رسیده ایم و در جنگ روانی به دشمن پیروز شدیم و در عرصه اقتصادی هم همین اتفاق خواهد افتاد. امروز مردم اعتماد به نفس دارند و مدیران جهادی دارند و کار جهادی انجام میدهند و من تردید ندارم در این جنگ اقتصادی پیروز خواهیم شد و این سختی ها مدت زمان آن کوتاه خواهد بود و ما که توانسته ایم از پس جنگ تحمیلی پیروز از میدان خارج شویم؛ از این جنگ اقتصادی نیز سربلند و پیروز بیرون خواهیم آمد و انشاءا... مردم میوه شیرین قطع وابستگی اقتصادی و استقلال اقتصادی را تناول خواهد کرد که ملت شریف ایران استحقاق بسیار بالاتری را دارد.
وی در پایان گفت: نیروهای مسلح امروز افتخارشان بر این است که فدایی ملت هستند و خدمتگذار ملت هستند و افتخارشان بر همین اصل میباشد که این یک ادعا نیست بلکه عمل است ما سه وزیر دفاع شهید داریم که گواه این موضوع میباشد و ده ها و صدها افسر، سردار، امیر، درجه دار، پاسدار،  بسیجی و گروها های مختلف از سربازان و مردم که از جای جای کشور شهید شده اند.
 
 

گزارش تصویری- برگزاری همایش دفاع مقدس و تجلیل از خانواده معظم شهدا و جانبازان در شهرستان شهریار با حضور وزیر دفاع

لینک کوتاه: 
دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط