دستاوردهای دفاعی

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 298

کمیته پزشکی مسابقات، بهترین خدمات را به ورزشکاران ارائه خواهد داد

مدیرعامل بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح و رئیس کمیته پزشکی بیست و دومین دوره رقابت های تکواندو نظامیان جهان(سیزم) از آمادگی کامل این کمیته در ارائه خدمات پزشکی و درمانی به ورزشکاران و هیئت های همراه آنها در رقابت های تکواندو نظامیان جهان خبر کرد.

امیر سرتیپ دوم پزشک نجفی پور که در آستانه برگزاری این رقابتها با خبرنگار کمیته روابط عمومی مسابقات سخن می گفت، ضمن اشاره به تاریخچه  سیزم، گفت: سیزم سازمانی است که حدود 70 سال  قدمت دارد و با شعار صلح و دوستی از طریق ورزش تأسیس شد. این سازمان بعد از جنگ جهانی دوم شکل گرفت تا ارتش های دنیا به لحاظ عاطفی به یکدیگر نزدیک تر شده و روابط دوستی بین کارکنان ارتش های جهان برقرار شود.

سرتیپ دوم نجفی پور در ادامه به حضور چندین ساله خود به عنوان عضو ایرانی هیئت پزشکی سیزم اشاره کرد و یکی از موفقیت های ایران در سیزم را نامزدی عضو هیئت پزشکی ایران برای کرسی ریاست این هیئت قلمداد کرد.

 

 

مدیرعامل بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح در ادامه به رقابت های تکواندو نظامیان جهان که اواخر مردادماه در جمهوری اسلامی ایران و به میزبانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار می شود، اشاره کرد و افزود: در تشکیلات سیزم، هیئت پزشکی پنج عضو دارد که رئیسش یکی از اعضاء محسوب می شود. در حال حاضر در اعضای هیئت پزشکی سیزم یک نفر از جمهوری اسلامی ایران است که اینجانب هستم، یک نفر از کشور کانادا، یک نفر از آمریکا، یک نفر از اروپا و یک نفر از آفریقا، سایر اعضاء هیئت را تشکیل می دهند.

رئیس کمیته پزشکی رقابت های تکواندو نظامیان جهان در ادامه به وظایف این هیئت اشاره کرد و گفت: تمامی برنامه ریزی ها، تدوین دستورالعملها و پیگیری آنها و به طور کلی مباحث مربوط به پزشکی در سیزم در این هیئت تصمیم گیری می شود. البته هیئت پزشکی در سیزم سمت محسوب نمی شود، یعنی در مسابقات به صورت مستقیم و به عنوان یک عامل اجرایی دخالت نمی نماید بلکه نقش سیاستگذاری و مشورتی دارد.

 

 

دکتر نجفی پور در ادامه به تست دوپینگ و امور پزشکی و درمانی در این رقابتها اشاره کرد و گفت: در مسابقات سیزم روال به این صورت است که تمامی کارهای پزشکی و تست دوپینگ بر عهده کشور میزبان است. امسال هم که مسابقات تکواندو در ایران به میزبانی وزارت دفاع برگزار می شود، مباحث اجرایی پزشکی و تست دوپینگ بر عهده جمهوری اسلامی ایران گذاشته شده است.

مدیرعامل بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح افزود: ما در این مسابقات، سه محل برای استقرار هیئت های ورزشی و چند محل برگزاری رقابت ها را داریم که در تمامی محل های استقرار هیئت ها در طول 24 ساعت پزشک عمومی که از کارکنان وزارت دفاع است به همراه تمامی تجهیزات لازم حضور دارد. در هنگام برگزاری مسابقات نیز کنار هر تشک مسابقه یک پزشک عمومی به همراه یک پزشک متخصص طب ورزشی حضور دارند. در نتیجه 25 پزشک عمومی و سه پزشک متخصص طب ورزشی در این رقابتها حضور خواهند داشت. در زمینه ضد دوپینگ هم از سازمان ضد دوپینگ ایران (نادو) کمک گرفته ایم که الحمدلله آنها نیز همکاری خوبی با ما داشته اند.

 

 

وی همچنین به حضور خانم های تکواندو کار نیروهای مسلح کشورهای شرکت کننده در این رقابتها اشاره کرد و افزود: ما در هیئت پزشکی تمهیدات خاصی را در این زمینه در نظر گرفته ایم. از جمله حضور خانم های پزشک عمومی در مسابقات بانوان و کمک گرفتن از متخصصین توانبخشی خانم که از نیروی انتظامی تأمین شده است. مراکز درمانی ویژه ای نیز به جهت بستری و درمان ورزشکاران و هیئت­های همراه در طول این مسابقات در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح در پایان گفت: ما تمام تلاش و کوشش خود را بکار خواهیم گرفت تا در زمینه پزشکی به بهترین نحو ممکن وظایف خود را انجام دهیم.

سازمان های وزارت دفاع

www.ahoorae.com

آمار بازدید کنندگان به صورت مخفی

امروز80
دیروز142
این هفته572
این ماه2562
مجموع135724

آی پی بازدیدکنندگان : 54.198.147.221
Unknown ? Unknown Fri 21 Jul 2017 17:01