دستاوردهای دفاعی

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 298

مشخصات اولین موتور ملی توربوجت ایرانی + اولین تصاویر

 اولین تصویر از موتور ملی توربوجت منتشر شد.

ایران از کدام جنگنده‌های کلاس «سوخو» استفاده می‌کند + عکس و مشخصات

شرکت سوخو بزرگترین تشکیلات هواپیماسازی روسیه است که ایران به‌عنوان خریدار تعدادی از محصولات این شرکت در جهان شناخته می‌شود؛ لذا در این گزارش به معرفی هواپیماهای ساخت سوخو که در ایران عملیاتی هستند، پرداخته‌ایم.

«شاهد 216»؛ ستاره جدید سپاه پاسداران که به آسمان می‌رود + عکس

بالگرد تهاجمی جدید سپاه با نام «شاهد 216» به یک توپ 20 میلی متری، راکت های 70 میلی متری و همچنین موشک های سدید 361 با توان "شلیک کن- فراموش کن" مجهز است. شاهد جدید همچنین توانایی پرواز در شب با استفاده از سیستم های دید در شب را داشته و به سیستم های جنگ الکترونیک و مقابله با موشک های فروسرخ نیز مجهز شده است.

رادارهای ایرانی با فناوری «Solid-State» به جنگ جنگال دشمن می‌روند + عکس

رادار جدید Solid-State نداجا در باند اس فعالیت و در فرکانس بین 2 تا 4 گیگا هرتز عمل می کند. این رادار توان کشف و رهگیری 100 هدف را به صورت همزمان دارد و در عین حال، مجهز به فناوری پرش فرکانش در پهنای باند 100 مگاهرتز است که قابلیت های ویژه ای به عملکرد شناورهای ایرانی می دهد.

«گلاک»؛ قاتل دیروز دانشمند ایرانی که تبدیل به دستاورد جدید دفاعی شد + عکس

يکي از شاخصه های بسيار مهم اسلحه کمری گلاک، عقب نشيني و به عبارت ديگر لگد بسيار کم آن در هنگام شليک است که منجر به افزايش دقت اين سلاح شده است. حتی در مقایسه میان "کاوه 17" و "گلاک 17" مشخص می شود که سلاح ایرانی حتی از نمونه اتریشی هم در برخی خصایص، بهتر ظاهر شده است.

از سیلو تا شهر؛ سپاه چهارمین قدرت موشکهای زیرزمینی جهان شد

با توجه به توانایی های رونمایی شده در سال 90، این شهرهای موشکی می توانند به سیلوهای موشکی زیرزمینی سپاه نیز متصل باشند و نیازمندی سیلوهای موشکی سپاه که عمدتا در فاصله نزدیک تری از سطح زمین قرار دارند، از این شهرهای زیر زمینی تهیه شود.

حالا «فلفل» ایرانی با «والفجر» حریف جالوت‌های دریایی آمریکا می‌شود

فیلم های منتشره از تست اژدر والفجر، نشان می دهد برخورد این اژدر به هدف سنگین وزنی چون یک نفتکش، به سرعت این شناور بزرگ را منهدم کرده و به قعر آب فرستاده است در حالی که عمده شناورهای رزمی مثل ناوشکن‌ها و یا ناوهای محافظ، وزنی به مراتب کمتر از این شناور هدف دارند.

ایران با «بیدو» به حیاط خلوت ماهواره‌ای آمریکا می‌رود

با توجه به اینکه قرار است خدمات دقت بالای سامانه مکان یاب ماهواره ای بیدو چینی در اختیار ایران قرار بگیرد، این توانایی را می توان در بخش نظامی در مسائلی مثل هدایت موشک ها، هواپیماهای نظامی و همچنین پهپادها استفاده کرد و دقت آنها را افزایش داد.

از آر پی جی 7 تا «RPG-29»؛ تحولی که «محرم» برای ارتش به ارمغان آورد

در حالت رزمی، «RPG-29» تنها 1.85 متر طول داشته و برای حمل و نقل نیز طول آن تا 1 متر قابل کاهش است که از این نظر تنها 5 سانتیمتر کشیده تر از آر-پی-جی-7 شده و در عین حال، از نشانه گیر ثابت روی خود، نشانه گیر اپتیکی و دوربین دید در شب نیز بهره می برد که کارایی آن را با افزایش دقت، در نبردهای شبانه نیز افزایش می دهد.

«فاتح 313»؛ موشکی با پشتوانه 5 میلیون ساعت تفکر و خلاقیت

با نگاهی به اندازه مشخصات موشک فاتح 313 متوجه می شویم که تفاوت آنچنانی در طول و یا قطر این موشک نسبت به سایر اعضای خانواده فاتح 110 رخ نداده است، پس می توان اینگونه نتیجه گرفت که موشک جدید، از یک سیستم پیشران خاص در همان اندازه های قبلی اما با توان تولید نیروی بیشتر استفاده می کند.

سازمان های وزارت دفاع

www.ahoorae.com

RSS

feed-image RSS

آمار بازدید کنندگان به صورت مخفی

امروز82
دیروز142
این هفته574
این ماه2564
مجموع135726

آی پی بازدیدکنندگان : 54.198.147.221
Unknown ? Unknown Fri 21 Jul 2017 17:13