دستاوردهای دفاعی

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 298

معاون تبلیغات و روابط عمومی وزارت دفاع:
یارگیری دشمنان از درون نظام از ابعاد مهم فتنه 88 بود

معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: از ابعاد مهم فتنه سال 88، یارگیری دشمنان از درون نظام بود، زیرا تا قبل از سال 88 و با وجود وقوع برخی فتنه ها، چنین تجربه ای نداشتیم.

سردار «ناصر دهقانی» در مراسم گرامیداشت نهم دی که در شهرک امام خمینی(ره) و با حضور خانواده های کارکنان سازمان صنایع هوافضا برگزار شد، افزود: فتنه 88 و حماسه 9 دی، از مهمترین حوادثی بود که در تاریخ ایران رقم خورد، زیرا این فتنه پیچیده ترین تهدیدات را به همراه داشت.

وی ادامه داد: فتنه 88 از تهدیدات دیگر متفاوت بود و ترکیبی از تجهیزات سخت، نیمه سخت و ابزار نرم، شامل سلاح و تهدیدات نظامی، فشارهای اقتصادی، تحریم ها و تهاجمات فرهنگی بود.

سردار دهقانی با اشاره به فتنه سال 78 و حادثه کوی دانشگاه گفت: این فتنه به دلیل آشکار بودن ابعادش، بساط آن طی مدت پنج روز برچیده شد و مردم با راهپیمایی عظیم میلیونی خود آشکار بودن ابعاد آن را اعلام کردند.

وی تصریح کرد: اما فتنه 88 بسیار پیچیده بود و دشمنان می دانستند که باید هوشمندانه و با یک اقدام ترکیبی از درون انقلاب و نیروهای انقلابی یارگیری کنند و یک فضای غبارآلودی را بوجود آورند، اما حماسه 9 دی در حالیکه هشت ماه از آغاز فتنه گذشته بود، اتفاق افتاد.

معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: برخی گمان می کردند دامنه فتنه در کف خیابان ها و یا بگومگو سیاسی بین کاندیداهاست و این به دلیل پایین بودن بصیرت سیاسی مردم بود، اما افرادی که دیده نافذی داشتند در فضای غبارآلود عمق بیشتری را می دیدند که اگر این دید وجود نداشت، راه را گم می کردند هرچند در این شرایط برخی سکوت کرده و برخی با عمق پایین سیاسی، عمق فتنه را در حد مناظرات می دانستند.

سردار دهقانی گفت: برخی گمان می کردند دلیل وقوع فتنه عظیم 88 ، بد صحبت کردن برخی از کاندیدهای انتخابات ریاست جمهوری در مناظره ها بوده است در حالی که داستان فراتر از کف خیابان و کاندیداهای ریاست جمهوی بود هر چند برخی از کاندیداها همه شرافت انقلابی و سابقه خود را پای کار آورده تا به قدرت برسند زیرا قدرت برای ان ها اصل بود در حالی که قدرت باید ابزاری برای اقامه عدل، شریعت و احکام اسلامی باشد.

وی اضافه کرد: در شرایطی که برخی از کاندیدها مخالف نتیجه آرای انتخابات ریاست جمهوری بودند برای اینکه مصالح ملی رعایت شود ، صحبت شد تا توافقی حاصل شده و آراء بازشناسی شود در حالی که برخی از این کاندیدها گفتند چنانچه آراء بازشناسی شود اما نام ما از آراء بیرون نیاید، نتیجه را قبول نداریم.

سردار دهقانی گفت: از فردی که در این زمینه وساطت کرده است، شنیدم که برخی از کاندیدها اعلام کرده اند نتیجه بازشناسی را قبول نخواهند داشت تا زمانی که نام آن ها از دل آراء بیرون نیاید، به عنوان مثال حجت الاسلام رحیمیان نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید به موسوی گفته بود که نظام را راضی می کند تا دوباره آراء شمرده شود، آن هم تحت نظر نمایندگان شما اما آن ها اعلام کردند به شرطی این موضوع را می پذیریم که نام ما از آراء بیرون بیاید، در این شرایط این افراد تمام همت خود را برای رسیدن به قدرت بکار گرفتند تا امنیت و منافع ملی فدای به قدرت رسیدن آنها شود.

معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبابی نیروهای مسلح،اضافه کرد: آیا در منازعات ملی که نظام برای آبرویش ، 200 تا 300 هزار شهید داده ، نمی ارزید که چنین افرادی از حق فردی خود گذشته تا امنیت، آبرو و مصالح ملی رعایت شود اما وقتی خودخواهی، قدرت طلبی و توهم ناجی بودن مردم در ذهن فردی ایجاد شود، جز به قدرت رسیدن، چیزی دیگر برایش مهم نیست.

سردار دهقانی افزود: در این شرایط دیگران نیز سوار بر موضوع می شوند همان گونه که جریان استکبار جهانی از ابتدای انقلاب در هر دسیسه ای که اتفاق افتاد، یک پای ثابت بود و از افرادی که علیه نظام ، آبروی نظام را می برند، سواری می گیرند این در حالی است که سواری گرفتن شیطان از انسان ها تنها به امور فردی و عبادی خلاصه نمی شود و شامل امور سیاسی نیز هست براین اساس کشور با مسائل عدیده و عمده ای مواجه می شود و مقدسات کشور تحت تاثیر اندیشه کفر قرار گرفته و اصول انقلابی مورد تهدید و تهاجم قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: افراد برای اینکه درستی عمل خود را توجیه کنند به هر گونه اتهام زنی علیه نظام می پردازند اما باید پرسید افکار عمومی را تا چه مدتی می توان فریب داد.

سردار دهقانی با بیان اینکه شبکه تلویزیونی بی بی سی فارسی شش ماه قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 88 افتتاح شد، گفت: این شبکه را برای انتخابات ریاست جمهوری تدارک دیده بودند تا مردم به خیابان ها بریزند اما خطبه های روشنگرانه مقام معظم رهبری در سال 88 مردم را متوجه کرده که راه دستیابی به حق، چنین اقداماتی نیست براین اساس در خانه های خود نشسته تا از نظر قانونی مسائل حل شوند، براین اساس می توان، گفت بازیابی بصیرت و بینش سیاسی مردم به تدریج افزایش یافت تا اینکه 9 دی ماه به بار نشست.

وی ادامه داد: در حماسه9 دی ماه، فردی فراخوان نداد تا مردم راهپیمایی میلیونی را به راه بیندازند ، بلکه مردم به صورت خودجوش به خیابان ها آمده و یک الهام الهی در دل ملت ایران بوجود آمد ، مردمی که عاشق دین، مذهب و امام حسین(ع) هستند، احساس کردند امام حسین آن ها مورد تهاجم قرار گرفته ، مردمی که به دخالت خارجی حساس بوده و استقلال سیاسی برای آن ها بسیار مهم بوده است.

سردار دهقانی اضافه کرد: وقتی مردم دیدند شعار جمهوری اسلامی به جمهوری ایرانی تبدیل شده ، احساس کردند که آرمان های اصیل انقلاب به تارج می رود، مردم وقتی دیدند، افرادی که شعار پیروی از خط امام را سر می دادند اما در مقابل توهین به امام راحل سکوت کرده اند ، متوجه شدند که آن ها دروغ می گویند.

وی افزود: زمانی به عظمت کار ملت ایران و درواندیشی رهبر انقلاب اسلامی، تحسین می گویم که خاطرات آن دسته از افرادی که در بدنه سیستم جاسوسی غرب ماموریت کرده و بازنشسته شده اند را بشنویم، حماسه 9 دی ماه نه تنها از فروپاشی جمهوی اسلامی ایران جلوگیری کرد بلکه از فروپاشی ایران جلوگیری کرد در غیر این صورت وضعیت ما به مراتب بدتر از سوریه بود.

معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: برخی می گویند 5 سال از فتنه سال 88 گذشته، دیگر آن را رها کنید، چرا ان را یادآوری می کنید، این در حالی است که این فتنه و حماسه 9 دی ماه ، ما را رها نمی کند، سران فتنه باید در پیشگاه مردم عذرخواهی کرده تا امید از دل دشمن بیرون رود هر چند هم اکنون دشمن از تحریم، فشار و حمله نظامی به ایران ناامید شده اما تحریم ها، فشارها و گزینه های روی میز همان پیامدهای فتنه سال 88 است هرچند حماسه 9 دی بخشی از این تهدیدها را خنثی کرد اما برخی آثار زیان بار آن همچنان باقی است براین اساس باید یادآوری شود چراکه گذشته چراغ راه آینده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سازمان های وزارت دفاع

www.ahoorae.com

آمار بازدید کنندگان به صورت مخفی

امروز82
دیروز142
این هفته574
این ماه2564
مجموع135726

آی پی بازدیدکنندگان : 54.198.147.221
Unknown ? Unknown Fri 21 Jul 2017 17:04