دستاوردهای دفاعی

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 298

رویترز گزارش داد:
قراردادهای سنگین نظامی، پاداش سنگ‌اندازی فرانسه در مذاکرات هسته‌ای ایران

سنگ‌اندازی فرانسه در مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ نظر مساعد برخی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس را به همراه داشته و باعث ایجاد روابطی جدید میان فرانسه و آنها شده است.

موضع سرسختانه فرانسه در مذاکرات هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی همراستا با خواسته‌های کشورهای عرب حوزه خلیج فارس باعث شد تا روابط راهبردی جدیدی میان پاریس و اعراب حوزه خلیج فارس ایجاد شود.

به گزارش رویترز دعوت از فرانسوا اولاند برای شرکت در اجلاس  هفته آینده کشورهای عرب در همین راستا صورت گرفته است. این روابط که اولاند از زمان به قدرت رسیدن در سال 2012 به دنبال تقویت آن بود روز پنج‌شنبه و پس از موافقت قطر برای خرید جنگنده‌های رافائل به ارزش 7 میلیارد دلار به نقطه اوج خود رسید.

اولاند 14 اردیبهشت و پیش از ورود به ریاض برای شرکت در اجلاس شورای همکاری خلیج فارس به دوحه سفر می‌کند تا قرارداد فروش جنگنده‌های رافائل به قطر را امضا کند.

یک مقام ارشد فرانسوی در واکنش به دعوت از فرانسه برای شرکت در این اجلاس گفت:  این موضوع برای ما اهمیت دارد زیرا بیانگر تصدیق تصمیمات راهبردی ما از سوی کشورهای حوزه خلیج فارس است. ما نشان داده‌ایم شریکی قابل اعتماد هستیم که  از زیر مسئولیتها‌ی خود در منطقه شانه خالی نمی‌کنیم.

فرانسیس هیزبورگ، یکی از مقامات سابق وزارت دفاع فرانسه نیز در ارتباط با موضع این کشور در مذاکرات هسته‌ای گفت: فرانسه بودن در مذاکرات هسته‌ای به نسبت آمریکا دارای سابقه سرسخت‌تری است و این مسئله تنها می‌تواند سعودی‌ها را خوشحال کند.

به اعتقاد کارشناسان فرانسه با توجه به تخصصی که در زمینه تولید تجهیزات نظامی و بخصوص ساخت هواپیماهای جنگنده دارد می‌تواند بازار مناسبی را در بین کشورهای عرب حوزه خلیج فارس برای خود متصور باشد.

سازمان های وزارت دفاع

www.ahoorae.com

آمار بازدید کنندگان به صورت مخفی

امروز82
دیروز142
این هفته574
این ماه2564
مجموع135726

آی پی بازدیدکنندگان : 54.198.147.221
Unknown ? Unknown Fri 21 Jul 2017 17:16